Mis asi on ATF? Miks on automaatkäigukastis üldse õli vaja?

Käigukasti õli ei ole tavaline õli, vaid pigem väga erinevate koostisosadega kokteil. Seetõttu kasutataksegi inglise keeles lühendit ATF (automatic transmission fluid) ehk automaatkäigukasti vedelik.

Uuri lähemalt

Milleks eelneb automaatkäigukasti õlivahetusele kontroll

Milleks eelneb automaatkäigukasti õlivahetusele kontroll?

Käigukasti hooldus ei ole kindlasti imeravi käigukasti kordategemiseks. Samas iga häire käigukastis ei pruugi olla veel seotud rikkega, vaid võib olla põhjustatud ka vananenud õlist. Õige hooldusega võib pehmendada juba õli enda kulumisest või ka käigukasti kulumisest tingitud hälbeid.

Uuri lähemalt

Kas ja kui tihti on vaja automaatkäigukasti õli vahetada

Kas ja kui tihti on vaja automaatkäigukasti õli vahetada?

Lihtne vastus on, et kui soovid, et käigukast peaks vähemalt sama kaua vastu kui näiteks sõiduki mootor, siis JAH. Kui tihti on vaja käigukasti hooldada? Näiteks maailma suurim käigukastide tootja Aisin Seiki (kuulub Fortune Global 500 listi) soovitab õlivahetust teha isegi kuni iga 2 aasta ning peale 20 000 km läbimist. 

Uuri lähemalt

mida teenindused sulle automaatkäigukasti õlivahetusest ei räägi

Mida teenindused sulle automaatkäigukasti õlivahetusest ei räägi

Käigukastid on muutunud niivõrd keeruliseks, et autotootjatel ei ole reaalset võimekust koolitada üle maailma enda esinduses nii kõrgelt kvalifitseeritud personali ja osta spetsiaalseadmeid.

Uuri lähemalt

originaalõli vs uuemad õlid

Automaatkäigukasti originaalõlid vs uuemad õlid

Igal käigukastitootjal ja ka autotootjal on enda automaatkäigukastide õlidele omad nõuded. Liialdamata võib öelda, et erinevaid õlide tootjapoolseid sertifikaate/koode on sadu. Isegi autoremondi töökodadel ja varuosade müüjatel käib seal orienteerumine üle jõu, rääkimata siis tavakasutajast.

Uuri lähemalt

millest kujuneb õlivahetuse teenuse hind

Millest kujuneb õlivahetuse teenuse hind?

Teenuse hinna määrab mitu komponenti – töö ajakulu (keerukus), varuosade maksumus ehk õli kogus, õli mark/tüüp, tihendi ja filtri hind.

Uuri lähemalt

Mis konkreetset kasu ma saan, kui ma õli vahetan vs ei vaheta

Mis konkreetset kasu ma saan, kui ma õli vahetan vs ei vaheta

Käigukasti õli ei ole igavene. Marketingitermin „lifetime“ tähendab, et käigukasti õli on eluaegne, mitte aga igavene. Kahjuks pole tema eluaega kuskil defineeritud.

Uuri lähemalt