Käigukasti hooldus ei ole kindlasti imeravi käigukasti kordategemiseks. Samas iga häire käigukastis ei pruugi olla veel seotud rikkega, vaid võib olla põhjustatud ka vananenud õlist. Õige hooldusega võib pehmendada juba õli enda kulumisest või ka käigukasti kulumisest tingitud hälbeid.
Seega on äärmiselt oluline, et enne õlivahetust hinnataks ära käigukasti seisukord veendumaks, et käigukast on mehaaniliselt veel korras (s.t. jaksab koormust taluda, opereerida kogu ettenähtud temperatuurivahemikus).
Käigukasti seisukorra hindamine
Tõsi on see, et käigukasti seisukorra hindamine ei pruugi olla nii lihtne kui esmapilgul tundub. Tihtipeale ei saa inimesed isegi aru, et nende käigukast on tegelikult juba riknenud või riknemas. Veakoodide lugemine annab heal juhul 10% infost, mistõttu jääb tavateenindus hindamisel tihtipeale hätta.
Käigukasti seisukorra hindamiseks on seda vaja katsetada erinevatel režiimidel ja temperatuuridel, mida enamus teenindusi enne õlivahetust ei tee, kuid katkise käigukasti hooldamine on puhtalt raha raiskamine. Võib-olla ainuke õigustus selleks on remondi edasi lükkamine lootuses, et uus õli peatab intensiivse kulumisprotsessi.
Hõbenoole statistika
Hõbenoole 5000 sõiduki statistika näitab, et sõltuvalt mudelist vajab 5-7% hooldusesse tulevatest (3-13 aasta vanustest) sõidukitest mitte enam automaatkäigukasti hooldust, vaid pigem juba remonti.
See tähendab, et hooldusega on juba lootusetult hiljaks jäädud. Õlivahetus on sellisel juhul raha tuulde viskamine ja ei anna praktiliselt mingisugust efekti. Kuna õlivahetusse jõuavad ilmselt ka keskmisest suuremate probleemidega sõidukid, võiks eeldada, et Eesti teedel liikuvate 5-15 aasta vanuste automaatkäigukastiga autodest on tegelikult 3-5% juba kahjustunud käigukastiga. Nagu eelpool mainitud, viimane asi mida sellisel juhul teha, on raisata raha käigukasti hooldusele.
Seetõttu kontrollime me Hõbenooles absoluutselt iga sõiduki käigukasti põhjalikult ning teostame vajaliku hoolduse ainult siis, kui me ei tähelda käigukasti töös mingeid häireid.