Hõbenool kasutab enda töös spetsiaalseid automaatkäigukastide hooldus- ja remondiseadmeid. Anname lühiülevaate, alustades keerulisemast ja liikudes lihtsama poole.

Hüdraulika plokkide testimine

Hüdraulika plokk on käigukasti juhtseade, mis asub enamasti käigukasti põhjas. See koosneb alumiiniumist korpusest, vedrudest, ülitäpsetest klappidest ja solenoididest. Tegemist on kahtlemata kõige keerukama detailiga automaatkäigukastis. Väiksemgi kulumine klappides või korpuses toob kaasa häired käigukasti töös.

Testimiseks kasutatakse spetsiaalseid katsestende. Hetkel on Hõbenoolel turul olemasolevatest seadmetest kõige viimase generatsiooni testseade, ületades lähiriikides kasutusel olevad seadmed nende  tehnilise taseme poolest. Tegemist on Inglismaa ettevõttes PowerTrain Labs (endise nimega FluidLogic) valmistatud seadmega, mida juhib kaasaegseim võimalik juhtimissüsteem firmalt BlueReach.

Juhtplokkide remont

Juhtplokkide remondiks on praegu parim võimalik saadaolev tööriistavalik USA firmalt Sonnax. Tegemist on ülitäpsete freesidega, millega puuritakse kulunud juhtplokk veidike suuremaks ning paigaldatakse uus klapp. Tegemist on nö. kellassepa tööga.

 

Hüdromuhvide remont

Hüdromuhv on sõiduki mootori ja käigukasti vahel olev sidur. Tegemist on kinnise detailiga, mis tavaettevõtete jaoks ei ole avatav. Maailmas on 4-5 seadmetootjat, kelle toodetud vahenditega on võimalik hüdromuhve remontida. Kui treipinki, millega hüdromuhv lahti lõigatakse, võib veel igast hästivarustatud poest leida, siis siduriketaste paagutus ning turbiini korpuse keevitusseade on spetsiaalsed agregaadid.

Hõbenool kasutab kõige keerulisemates protsessides USA firma SuperFlow seadmeid. Täpselt sama seeria seadmeid võib leida ka lähiriikidest ning mujalt Euroopast.

Dünaamiline õlivahetus

Dünaamiliseks õlivahetuseks kasutame seadet, mis on maailma esimese ja siiani meie hinnagul parima seadmetootja poolt loodud – Tim Eckart Automatikölwechselsystem Manufaktur.

Seade võimaldab teha hooldust nii planetaarautomaat-, CVT kui ka DSG käigukastidele. Antud seadme tööpõhimõtte järgi on valmistatud praktiliselt kõik ülejäänud seadmetootjate masinad (praegusel hetkel umbes kümme tootjat). Peamine erinevus seisneb pakendis – kas seade on pakendatud läikivasse plastkorpusesse või mitte. Koos plastkorpusega on ära kaotatud ka õlivann, milles on ainuvõimalik käigukasti hüdroplokki, jahutussüsteemi ja käigukasti määrimisosakonda õhuga läbi puhuda.

Antud seadme eeliseks on suurepärane universaalsus, kus kogu tööprotsessi kontrollib operaator. Seeläbi saab muuta nii sisse- kui ka väljalaskmise protsessi. See on ka ühtlasi suurim puudus – seade eeldab tugevat väljaõpet, kus iga käigukasti tuleb käitada erinevalt. Suurpärane operaator saab antud seadmega VÄGA hea tulemuse, samal ajal kui keskpärane mitte. Turul saadaolevad teiste seadmetootjate seadmed võimaldavad kõigil keskpärast tulemust, aga ei nõua spetsiaaloskusi.

Protsessi kiirendamiseks ja tugevama koormuse all läbiviimiseks (puhtam käigukast) oleme antud seadet modifitseerinud ja paigaldanud võimsama pumba koos juhtsüsteemiga. Samuti oleme muutnud adaptereid, suurendamaks nende läbivoolukiirust.

Hõbenoolel on kokku 6 seadet.

Käigukasti mehaanika remont

Käigukasti mehaanika osa remont käib kogu maailmas täpselt samamoodi. Käigukast võetakse lahti, puhastatakse, kontrollitakse sõlmed ning asendatakse kuludetailid, peale mida kast komplekteeritakse. Protsessis on oluline puhtus ja täpne mõõtmine. Kasutame spetsiaalseid rakiseid ja töölaudu käigukasti lahti- ja kokku monteerimiseks, lisaks puhastuskappe ning mõõteseadmeid aksiaal ning radiaallõtkude hindamiseks ja käigukasti sisemiste lekete mõõtmiseks.