automaatkäigukasti hooldus ja õlivahetus

Kvaliteetne käigukasti hooldus säästab käigukasti vanast õlist tingitud kulumiskahjustustest ning kindlustab käigukasti töökindluse aastateks. Korraline käigukasti hooldus tuleb teostada:

DSG ja CVT puhul 40 000 km – 60 000 km läbimisel
Tavaautomaadil 80 000 km – 100 000 km läbimisel
Või iga 7 aasta tagant. Loe täpsemalt siit.

8 aastase ning üle 10 000 sõiduki automaatkäigukasti hoolduse kogemuse pinnalt oleme välja töötanud Hõbenoole dünaamilise õlivahetuse meetodi, mis tagab hooldustulemuse parima kvaliteedi.

Eelneb põhjalik testimine

Enne dünaamilist õlivahetust teostame sõiduki põhjaliku testimise ning diagnostika oma ala parimate spetsialistidega, et veenduda sõiduki käigukasti korrasolus. Kui selgub, et käigukasti töös esinevad suuremad häired, ei anna dünaamiline õlivahetus tulemust ning vajalik on käigukasti põhjalikum remont.

Statistiliselt on 5-7% sõidukitest käigukasti hooldusega hiljaks jäänud.

Dünaamiline õlivahetus ja Hõbenoole protsess

Dünaamilise õlivahetuse protsessis kasutame seadet, mis eeldab väga tugevate teadmistega operaatorit. Seade annab võimaluse hooldada erinevaid käigukasti tüüpe ning kasutada erinevaid režiime.

Oluliseks eeliseks on õlivahetuse teostamine ilma pesuaineta, mille lisamist käigukastile me ei soovita, sest muudab õli algupärast keemilist koostist. See võib põhjustada tööhäireid sidurite töös ning pesuaine kättesaamine õlist on võimatu.

Käigukasti läbipesuks kasutame ainult uut õli (vastukaaluks vana õli filtreerimisele ja läbipesemisele), et kindlustada kogu vana õli väljutamine käigukastist dünaamilise õlivahetuse lõpuks ning seeläbi välistada käigukasti kulumiskahjustusi, mis tekivad vanas õlis sisalduvast metallitolmust.

Pärast dünaamilist õlivahetust teostame vajadusel sõidukile tarkvara uuenduse ning adapteerimise sõiduki korrapäraseks toimimiseks.

Protsessi lõpus teostame iga autoga proovisõidu, et veenduda käigukasti korrapärases töös ning hindame tulemusi võrrelduna protsessi alguses teostatud diagnostikaga.

Dünaamiline õlivahetus Hõbenoole meetodil tagab, et:

  • Hooldus teostatakse vaid autodel, mille käigukast on korras ja sõidukõlbulik
  • Pesuainet ei kasutata
  • Saavutatakse parim tulemus võrreldes tavapärase dünaamilise meetodiga (käigukast on puhtam)
  • Protsessi ajakulu ning õlikogus on väiksem ning seega hind soodsam