automaatkäigukasti diagnostika protsess

Käigukast on kaasaegse auto kõige keerulisem elektro-mehaaniline seade, olles märkimisväärselt keerulisem kui mootor. Samas on käigukast kõige raskemini diagnoositav, sest sellel on vähe sensoreid ning andureid, mille järgi sõiduki käigukasti arvuti (TCU) viib läbi enesediagnostika.

TCU-le on veakoodid nähtavad juhul, kui käigukasti töös esinevad tugevad ja mõõdetavad häired (nt käiguvahetust ei toimu). Kosmeetilisi häireid (nt käiguvahetus löögina või vibratsiooni esinemine) veakoodina reeglina ei salvestu ning TCU häireid ei näita.

Seega ainult veakoodidel põhinev diagnostika annab vale ning puuduliku ülevaate sõiduki käigukasti tööst.

Käigukasti kosmeetilised häired viitavad käigukasti töö häiretele ning remondivajadusele. Keerukust lisab asjaolu, et sarnast sümptomit võib põhjustada mitu erinevat viga üksikult või üksteise koosmõjus.

Käigukasti töö häirete täpse põhjuse väljaselgitamine nõuab põhjalikku ning spetsiaalset käigukasti testimist, proovisõitu ning diagnoosimist.

Spetsiaalne käigukasti diagnostika protsess

Meie pikaaegse kogemusega spetsialistid on välja töötanud Hõbenoole spetsiaalse käigukasti diagnostika protsessi, mille eesmärk on esmajärjekorras selgitada välja, kas käigukast vajab vaid hooldust või põhjalikumat remonti. Spetsiaaldiganostika käigus tuvastatakse täpsemad käigukasti vead ja häired, mis on sisendiks remonditööde teostamisele.

Testimine ja diagnostika hõbenooles

Hõbenoole spetsiaalse käigukasti diagnostika käigus testitakse ja analüüsitakse järgmisi parameetreid:

  • Käigukasti (TCU) veakoodide analüüs
  • Adaptsiooni väärtuste analüüs
  • Koormustaluvuse hindamine
  • Sidurite lülituskvaliteedi hindamine
  • Juhtploki kvaliteedi hindamine
  • Hüdromuhvi sidurite hindamine