automaatkäigukasti remont

Kui käigukastis on toimunud mõni äkkpurunemine või on hoolduse tõttu toimunud kahjustumine, tuleb käigukast kas asendada või remontida.

Kuna käigukasti demonteerimine auto küljest ja hilisem tagasi panek on väga suur ja ajamahukas töö, nagu ka käigukasti lahti võtmine ja komplekteerimine, siis moodustab remondiarvest olulise osa tööraha.

Seetõttu tuleks alati põhjalikult kaaluda, milliseid detaile käigukastis välja vahetatakse.

Kas selleks on ainult purunenud detail ja üksikud tihendid või tehakse täielik hooldus kogu käigukastile?

Remonditöökotta pöördudes laske endale kindlasti selgitada, millised on alternatiivid. Kui autot soovitakse kasutada pikka aega, tasuks kaaluda käigukasti mehaanika täielikku taastamist, mis eeldab uute siduriketaste, tihendikomplekti ja kriitilisemate laagrite jt detailide vahetamist.

Sellisel juhul nõudke ka tööle kindlasti garantiid, sest näiteks hilisem pisidetaili purunemine, mille varuosa hinnaks on võibolla ainult 5€, tähendaks jällegi ajamahukat käigukasti maha võtmist ja osandamist.

Samas ei ole ilmselt mõtet 20 aastasele autole hakata uut käigukasti külge ehitama – kõik on muidugi valikute küsimus.

Remonti on võimalik teostada nii originaal OEM kui ka B varuosadega. Tarnime varuosi nii otse käigukasti tootjatelt kui ka suurimatelt Euroopa ja USA edasimüüjatelt.

Meie tootevalikus on ka varuosi, mida sõidukite brändiesindus hetkel ei paku, seetõttu enne kui otsustate kasutatud või uue käikukasti ostmise üle, küsige nõu, kas antud käigukasti saaks ka remontida.

Remont

– Katkine detail asendatakse uuega
– Uus käigukasti filter
– Uus käigukasti õli

Taastamine

– Katkine detail asendatakse uuega
– Uus tihendikomplekt
– Uued sidurikettad
– Hüdromuhvi taastamine
– Hüdraulika ploki puhastamine ja vajadusel taastamine
– Uus käigukasti õli
– Uus käigukasti filter