Automaatkäigukasti remondi hind

Käigukasti remondi hinna moodustavad kolm suurt gruppi:

  • Käigukasti maha ja peale monteerimine
  • Käigukasti avamine ja komplekteerimine
  • Käigukasti varuosad ja kuludetailid

Käigukasti maha ja peale monteerimine

Käigukasti maha ja peale monteerimiseks kuluv aeg on sõidukitel erinev, jäädes lihtsamatel autodel 4-6h piiresse, kuid keerukumatel (nt. suured V8 turbomootorid) võib ta küündida isegi 15-20 tunnini.

Enamasti saab käigukasti maha ja peale monteerida 8-10 tunniga. Autotootjatel on välja töötatud normtööde ajad, mida näiteks margiesindus peab jälgima. Samuti ei tasu unustada, et need on mõeldud siiski Lääne-Euroopa mõistes uute ja kasutatud autode jaoks, kus ei ole tegemist 10 aasta vanuse roostes ja paksu mudakihi all peituva agregaadiga.

Käigukasti avamine ja komplekteerimine

Ka siin kõigub tööle kuluv aeg lihtsamatel töödel 3-4 tunnist kuni 10-12 tunnini. Vaid väga vähestel autotoojatel on käigukasti avamise ja sulgemise normtööd ajatabelites toodud. Enamasti saab käigukasti avamise ja komplekteerimise tehtud 8-10 tunniga.

Käigukasti varuosad ja kuludetailid

Käigukasti varuosade vajalik hulk ning hind sõltub tekkinud vigastuste suurusest, remondiettevõtte põhimõtetest (kas vahetame välja ainult katkise detaili või pöörame suuremat tähelepanu ka juba muudele kulunud detailidele) ja käigukasti varuosade müügihindadest (loe: tootjafirma kasumijanust).

Seega pole ime, et käigukastide lihtsamad remondid on alla 1000 euro ja ülemine piir võib olla ka üle 3000 euro.

Tuleb ette ka juhtumeid, kus ei saa käigukasti enam remontida, sest elutähtsad komponendid on liiga tugevate kahjustustega.