Kasutatud käigukast remondi asemel, mida pead teadma

Esmalt tuleb selgeks teha, kas antud käigukasti mudel sobib teie sõidukile.

Kindlasti ei piisa käigukasti identifitseerimiseks taolisest lähenemisest, et sobides Audi Quattro 2006.a. 3-liitrisele, sobib see ka X mudelile.

Põhjus peitub käigukastide VÄGA laias variatsioonis. Isegi samasuguse mootoriga autol võib käigukasti hammasrataste ülekanne olla erinev või kasutatakse eri tüüpi kiirusandureid.

Käigukasti mehaanika ülekanded, hüdromuhvi karakteristika ja juhtploki erisused identifitseeritakse käigukasti tootekoodiga. Tihti kasutatakse selleks ka 3- või 4-tähelisi ühendeid (nt. 6-käiguline Audi käigukast FAU). Kindlasti on oluline enne tehingu sooritamist müüjaga läbi arutada, kes katab transpordi jms. kulud kui siiski peaks selguma, et käigukast ei sobi teie autole. Oleme enda töös näinud olukordi, kus müüja on ise käigukasti korpusele ostja küsitud kolmetähelise koodi sisse kraapinud. Kahjuks ei tee selline vassimine veel käigukasti teie autole sobivaks.

Võrrelge kindlasti koguhinda

Kui olete soovitud käigukasti leidnud, siis tehke lihtne matemaatika ja liitke kõik kulud kokku ning võrrelge remondi ja varuosa käigukasti KOGUhinda.

Remondihind, mis sisaldab käigukasti maha ja peale monteerimist, avamist ja komplekteerimist, uut õli, kulumaterjale, jäätmete utiliseerimist, adapteerimist ja diagnostikat, on teil tõenäoliselt remondiettevõttest olemas.

Kasutatud käigukasti KOGUhinna leidmiseks on teil vaja lisaks kasutatud käigukasti ostuhinnale lisada juurde:

  • transpordikulu
  • vana käigukasti maha ja uue peale monteerimise kulud
  • vana käigukasti avamise kulu
  • uue õli kulu
  • soovitavalt uue filtri ja väliste tihendite hind
  • testimise ja adapteerimise kulu

Tavaliselt unustatakse ära, et “uue“ kasutatud käigukasti hind on ainult pool kogu hilisemast kulust. Kui mõlema stsenaariumi koguhinnad on teada, saab tõesti juba riske arvestada (garantii 2 aastat vs. garantii 2 nädalat) ning kaalutletud otsus teha.