Tegelikult peab ütlema, et aina rohkem autotootjaid on aru saanud õlivahetuse hädavajalikkusest ja mitmed neist juba lausa nõuavad seda – näiteks Audi enda teatud mudelitele, Mercedes AMG sõidukitele ja ka mitmed teised autotootjad.
Samas enamasti kasutatakse soovitust „lifetime õli“ – ehk siis eluaegne õli. Kahjuks ei räägi keegi, kui pikk ilma õlivahetuseta käigukasti eluiga õieti on. Ja kui õli eluiga on läbi, siis on reeglina suhteliselt varsti seda ka käigukasti eluiga.
Sõltuvalt käigukasti tüübist (CVT, DSG, planetaar) ning kasutamise intensiivsusest (linnas sõit vs. maanteel, kuum vs. jahedam kliima) võib käigukast probleemideta töötada paarsada tuhat kilomeetrit. Samas oleme näinud käigukaste millel on näiteks esimese 70 000 – 100 000 km läbimisel juba tugevad kulumismärgid.
Enamus autotootjad ei valmista ise käigukaste (erandiks on siin Mercedes, Renault, USA Ford, GM, osaliselt ka Toyota, Nissan ja Mitsubishi), vaid kasutab käigukastitootjate toodangut. Seetõttu ei paku autotootjad ka praktiliselt enam ühtegi varuosa käigukastidesse. Kurb tõde on see, et majanduslikult on sobivam müüa uut käigukasti kui hakata proovima seda esinduses remontida.
Käigukastid on muutunud niivõrd keeruliseks, et autotootjatel ei ole reaalset ressurssi koolitada üle maailma enda esindustes nii kõrgelt kvalifitseeritud personali ja osta spetsiaalseadmeid.
Kui vanasti sai käigukasti remontida iga oskaja töömees, siis tänapäevaste kastide jaoks on vaja seadmete komplekti, mille hind on suurusjärgus üle 150 000 euro.
Põhjus, miks autodiilerid ei taha käigukasti hooldada, seisneb nende keerukuses ja võimalikes probleemides. Õli tuleks vahetada ainult nendes käigukastides mis on veel terved, kuid käigukastide testimine (mitte segi ajada veakoodide lugemisega) eeldab kogemust, mida enamus teenindused ei oma.
Viletsas käigukastis õli vahetamine võib probleeme hoopis süvendada, sest õli viskoossus võib uuel õlil olla juba teine võrreldes väga pikka aega kasutuses olnuga. Ilmselt sellist PR kampaaniat ei soovi endale mitte ükski esindus.
Võib välja tuua ka autotootja meeletud juurdehindlused varuosadele. Ei ole harvad olukorrad, kus originaal õli maksab esinduses 60-120 eurot liiter ja filtri eest küsitakse samuti üle 100 euro. Kuidas küll põhjendada 7 aastat vanale sõidukiomanikule, et käigukast vajab 800-1000 euro eest hooldust? Sellise hinna juures on tõepoolest mõistlikum käigukast remontida lasta.