Hõbenool OÜ asutasid vennad Jürgen ja Märten Riim, kes on varasest noorusest peale olnud suured autohuvilised. Märteni suur kirg asju juppideks võtta ja parandada ning Jürgeni huvi pigem autodega sõita on neid osaliselt ka tänaseni saatnud.

Märteni omandatud autotehniku diagnostika-alane haridus 2002. aastal aitas tal oma teadmisi rakendada Mercedes-Benz, Toyota ja New Holland esindustes kaheksa järgneva aasta jooksul. Jürgeni erialane haridustee päädis doktorikraadi kaitsmisega 2011. aastal TTÜ Mehaanikateaduskonnas, olles samal ajal tegelenud mõõtetehnika ja kvaliteedijuhtimisega.

Mõlema venna omandatud erialased teadmised leiavad kasutust Hõbenooles igapäevaselt kuni praeguseni –  Märten on vastutav kogu ettevõtte tehnikaalase poole juhtimise eest nagu sõidukite hooldus, diagnostika ja remont, samal ajal kui Jürgeni vastutusvaldkonnaks on üldjuhtimisalased teemad. Ettevõtte uute suundade arendamine ja tehnoloogilise võimekuse tõstmine on mõlema venna ühine pärusmaa.

Vendade ühine hobi, vanade Mercedeste tuunimine, viis 2009. aastal ettevõtte asutamiseni. Algselt tegeleti Hõbenooles nii sõidukite hoolduse kui ka remondiga, ent aastal 2012 võeti eesmärgiks tegeleda ainult sõidukite automaatkäigukastidega, keskendudes hooldusele, diagnostikale ja remondile.

Hõbenoole visiooniks on alati olnud pakkuda täisteenust, kus klient saaks kõik vajalikud toimingud tehtud ühes kohas. Just seetõttu on eesmärgipäraselt arendatud ettevõttesiselt erilist seadmeparki käigukastide hoolduseks ja remondiks, mille koguinvesteering on üle 300 000 €.

See on andnud võimaluse olla Eestis teenäitajaks nii mõneski spetsiifilises valdkonnas nagu näiteks dünaamiline õlivahetus. Turbiinide remondi ja juhtplokkide testimise/taastamise vallas on Hõbenool jätkuvalt ainuke ettevõte, mis kohapeal sellist teenust pakub.

Kui algusaastatel olid peamised kliendid eraisikud, siis nüüdseks on klientidena lisandunud nii autoesindused kui ka kindlustusettevõtted. Eestis on mitmeid ettevõtteid ja eraisikuid, kes on juba paarkümmend aastat automaatkäigukastide mehaanika remondiga tegelenud, ent tehnoloogilised uuendused, spetsiaalseadmete ost ja süsteemne lähenemine on tõstnud Hõbenoole alates asutamisest viie aastaga Eesti turu suurimaks.

2017. aasta lõpuks on Hõbenooles remonditud üle 1100 ja hooldatud üle 5500 käigukasti. Remondi vallas on alati võimalik veelgi parem olla, kuid mis puutub käigukastide hooldusesse, on Hõbenool hooldatud käigukasti arvude mõttes vaieldamatult Euroopas esirinnas (dünaamilise õlivahetusseadmete tootjate hinnangul).

Ajajoon

2009Ettevõtte asutamine Kadrinas
2010Käigukastide dünaamilise õlivahetuse võimekus Hõbenooles - esmakordselt Eestis!
2011Hõbenool alustab automaatkäigukastide remondiga
2012Esimese juurdeehitise valmimine Kadrinas
20131000. hooldatud käigukast Hõbenooles
2014Turbiinide remondivõimekus Hõbenooles - esmakordselt Eestis!
2015Teise juurdeehitise valmimine Kadrinas
20161000. remonditud käigukast Hõbenooles
2017Avasime Tallinna esinduse
2018Käigukastide hüdraulika plokkide remondivõimekus Hõbenooles - esmakordselt Eestis!
2021Avasime Tartu esinduse
2023Avasime Pärnu esinduse