Mida teha, kui automaatkäigukast on katki

Teie auto käigukast on lakanud korrektselt töötamast. Milline on parim lahendus?

Sellele küsimusele ei ole ühte õiget vastust, sest see sõltub nii auto vanusest, käigukasti tüübist, omaniku soovist ja/või muudest asjaoludest:

  • Väga vana ning suure läbisõiduga auto puhul on tihti käigukasti remondi arve suurem kui auto jääkväärtus. Kui autol puudub sentimentaalne väärtus, tuleks kaaluda auto realiseerimist jäätmekäitlusettevõttele
  • Teine võimalus on proovida autot müüa, sest tihti on ostjateks hobiremondimehed, kellel on oskused antud probleem odavamalt lahendada
  • Tasub kaaluda ka kasutatud käigukasti ostmist, kuid veenduge, et saate ikka õige ja sobiliku käigukasti.
  • Remondi käigukast kohalikus töökojas. Sellisel juhul võetakse teie auto käigukast ja remonditakse seesama agregaat. Hind sõltub remonditöökoja tunnihinnast ja kulutatud varuosadest. Tasub uurida, kas välja vahetatakse ainult katkised detailid või tehakse suurem hooldus ja taastamine. Loe rohkem siit.
  • Laske käigukast remontida spetsiaalses automaatkäigukastidega tegelevas ettevõttes. Sellisel juhul võetakse teie auto käigukast ja remonditakse sama agregaat ning lõpliku hinna arvutamine käib sarnaselt kohalikule töökojale vastavalt töötunni hinnale ja kulutatud materjalidele. Spetsiaalfirmadel on tavaliselt suurem kogemus ja osatakse tähelepanu pöörata ka võimalikele peidetud probleemidele, kuid kindlasti tasub uurida, millised on garantiitingimused ning kas tegemist on remondi või taastamisega.
  • Käigukasti paigaldus ühes ja remont teises ettevõttes. Ka sellisel juhul võetakse teie auto käigukast ja remonditakse seesama agregaat. Lõpphind sõltub samuti nii töötunni hinnast kui ka materjalikulust. See on hea meetod, kuid ohukoht on siin selles, et teatud kosmeetiliste probleemide korral (vilets käiguvahetus) jääte te kliendina kahe ettevõtte vahele. Eriti kehv seis on siis, kui te ise olete organiseerinud käigukasti remondi ja paigaldusettevõte on teine firma. Võib juhtuda, et probleemide korral süüdistavad mõlemad ettevõtted üksteist. On ette tulnud olukordi, kus paigaldusettevõte on käigukasti valesti paigaldanud, jätnud jahutussüsteemi puhastamata vms. vea teinud.
  • Ostke uus käigukast. See on muidugi kõige kallim variant, sest autodiilerite hinnad käigukastidele küündivad 4000-10 000€

Kuidas siis ikkagi otsustada kas remontida või mitte, kui remondita, siis kus jne.? Nagu öeldud, ei ole sellel ühest vastust. Pöörake tähelepanu auto vanusele ja väärtusele (hind praegu katkise käigukastiga ja hind korras käigukastiga). Ehk on aeg autot niikuinii vahetada? Kui kaua kavatseksite praeguse autoga veel sõita? Oluline on kaaluda erinevaid variante ning KINDLASTI hinnata KOGU rahalist kulu ja samuti ka ajakulu!

Tihti unustatakse ära käigukasti paigaldamise kulud, vana käigukasti avamine, uute kulumaterjalide (filtrid, tihendid) hind ka kasutatud käigukasti ostmisel. Samuti eksitakse arvestuses, kui unustatakse sõiduki transpordi või ka kasutatud käigukasti transpordi kulud.

Kuid kõige olulisem (raskeim hinnata!) on tehtud tööde garantii ja vastutus! KINDLASTI küsige, mis on remondi lõppmaksumus ning kas hind sisaldab käibemaksu või mitte! Käigukasti remondi puhul on reegel, et remontida tuleb üks kord ja korralikult, sest see on kokkuvõttes kõige odavam.