Automaatkäigukasti remont või taastamine

automaatkäigukasti remont

Kui õlivahetusega on hiljaks jäädud või on käigukast mõnel muul põhjusel katki, tuleb teda remontida. Käigukasti on võimalik remontida väga mitmel erineval viisil. Kuna käigukasti demonteerimine auto küljest ja hilisem tagasi panek on väga suur ja ajamahukas töö, nagu ka käigukasti osandamine ja komplekteerimine, siis moodustab remondiarvest küllaltki suure osa tööraha.

Seetõttu tuleks alati põhjalikult kaaluda, milliseid detaile käigukastis välja vahetatakse. Kas selleks on ainult purunenud detail, tihendikomplekt, sidurikettad või tehakse täielik hooldus kogu käigukastile?

Remonditöökotta pöördudes laske endale kindlasti selgitada, millised on alternatiivid. Kui autot soovitakse kasutada pikka, aega tasuks kaaluda käigukasti täielikku taastamist, mis eeldab uute siduriketaste, tihendikomplekti ja kriitilisemate laagrite vahetamist.

Sellisel juhul nõudke ka tööle kindlasti garantiid, sest näiteks hilisem pisidetaili purunemine, mille varuosa hinnaks on võibolla ainult 5€, tähendaks jällegi ajamahukat käigukasti maha võtmist ja osandamist. Samas ei ole ilmselt mõtet 20 aastasele autole hakata uut käigukasti külge ehitama – kõik on muidugi valikute küsimus.

Remonti on võimalik teostada nii originaal kui ka B varuosadega. Tarnime varuosi nii otse käigukasti tootjatelt kui ka suurimatelt Euroopa ja USA edasimüüjatelt. Meie tootevalikus on ka varuosi, mida sõidukite brändiesindus hetkel ei paku, seetõttu enne kui otsustate kasutatud või uue käikukasti ostmise üle, küsige nõu, kas antud käigukasti saaks ka remontida.

Remondi ja taastamise erinevus

Remont

- Katkine detail asendatakse uuega
- Uus käigukasti filter
- Uus käigukasti õli

Taastamine

- Katkine detail asendatakse uuega
- Uus tihendikomplekt
- Uued sidurikettad
- Hüdromuhvi taastamine
- Hüdraulika ploki puhastamine ja vajadusel taastamine
- Uus käigukasti õli
- Uus käigukasti filter

 

Võta meiega ühendust või vaata ka

Käigukasti, mitte automargipõhine lähenemine

Millest tekivad peamised automaatkäigukasti vead?

Mis konkreetset kasu ma saan, kui ma õli vahetan vs ei vaheta