Käigukasti, mitte automargipõhine lähenemine

käigukasti, mitte automargipõhine lähenemine

Enamus meist suudab tänaval auto margi neile peale vaadates kindlaks teha või vähemalt teame, mis auto meil endal on. Automaatkäigukastidega on olukord tunduvalt keerulisem. Tihtipeale ei tea isegi remondiettevõtted, mis tootja automaatkäigukast sõidukil all on. Miks see nii on?

Esiteks seetõttu, et nad ei ole nii kuulsad kui sõidukite brändid. Kas olete näiteks kuulnud firmasid nimega JATCO, Aisin Seki või ZF? Ometi pärinevad väga paljud Eesti teedel sõitvate autode automaatkäigukastid just nendest tehastest.

Teine põhjus seisneb selles, et isegi ühel ja samal sõidukil võib sõltuvalt mootori võimsusest olla erinevate tootjate automaatkäigukastid. Näiteks C5 kerega Audi A6 omab 5 erinevat automaatkäigukasti kahelt erinevalt tootjalt ning neis oleks otstarbekas kasutada vähemalt kolme erinevat õli.

Võib tunduda uskumatuna, kuid kuna moodsad automaatkäigukastid on niivõrd keerulised, ei paku paljud autotootjad automaatkäigukastidesse originaalvaruosi, remondijuhendeid ega muud vajalikku infot, mis aitaks hädasse sattunud klienti, vaid võimaldavad soetada täiesti komplektset uut käigukasti ning originaalpakendis käigukastiõli tohutult kõrge hinnaga.

Me ei lähene automaatkäigukastide hoolduse ja remondi puhul mitte sõiduki-, vaid automaatkäigukasti tootja põhiselt. See tagab parema informeerituse, tehnilised remondijuhendid, peaaegu täieliku varuosatarne ning soodsama hinna.